De regiogroep West zal op 27 maart 2012 een bijeenkomst organiseren voor begeleiders in het onderwijs.
Het thema van deze avond is ‘Het Verwende Kind Syndroom’ – verwaarlozing door verwenning - De spreker deze avond is Willem de Jong.

Korte inhoud van de lezing:
Wanneer kinderen gehinderd worden in het aanleren van taken die passend zijn bij hun leeftijd en ontwikkeling, door verwennend gedrag van hun ouders, kan er sprake zijn van problematische verwenning. In deze lezing komen ook andere criteria voor problematische verwenning aan de orde. Verder wordt ingegaan op de soorten verwenning en de redenen van verwenning. Wat zijn de gevolgen van problematische verwenning op latere leeftijd? Ook het risico van misdiagnose (ADHD of ODD) komt aan de orde. Wat kan, moet, wil het onderwijs met problematische verwenning?

Achtergrond van de spreker:
Willem de Jong is werkzaam voor REC 4.5 Noord Holland. Hij schrijft en geeft voorlichting over gedrag bij kinderen en jongeren. Zie voor meer informatie: www.gedrag.nu en www.uitgeverijpica.nl

In het kort:
Datum 27 maart
Waar De Open Design Garage
Adres Rokkeveenseweg 49
Postcode en plaats 2712 PJ Zoetermeer

voor adres op GPS moet worden ingetoetst Rokkeveenseweg 38 anders sta je aan de verkeerde kant van de A12.
Voor mensen met het openbaar vervoer; neem Zoetermeer Oost station. Het is ongeveer 7 a 8 minuten lopen vanaf het station.

Kosten € 7,50 voor leden en € 15,-- voor niet leden

Er is deze avond geen intervisiemogelijkheid, maar Willem de Jong zal een discussie naar aanleiding van zijn lezing leiden.

Avondprogramma:
19.00 – 19.30 inloop
19.30 – 20.30 lezing Willem de Jong
20.30 – 20.45 pauze
20.45 – 21.30 discussie o.l.v. Willem De Jong.

Heeft u naar aanleiding van de avond nog vragen dan kunt u deze mailen naar a.kouwenhoven@lbbo.nl

Om in te schrijven voor deze avond: Klik hier




Direct naar